Jachtařinka 2022 v Kroměříži

Pozvánka pro na Jachtařinku 2022 v Kroměříži

Další ročník letního jachtařského celotýdenního soustředění pro začínající i pokročilé jachtaře je organizován v prostorách Jachetního klubu v Kroměříži v termínu 8.–14. 8. 2022.

Akce je zaměřena na výuku jachtingu a zdokonalení zábavnou formou na takzvaném Bagráku v Kroměříži, v přátelském a komorním prostředí jachetního klubu. O mladé jachtaře se bude starat zkušený tým trenérů, věnující se výcviku dětí již několik let, včetně odborného personálu mající na starost aktivity mimo vodu.

Začínající jachtaři se naučí ovládat malou plachetnici třídy Optimist, ale budou také seznámeni

se základními pravidly pro plavbu na vodě, vlajkovým kódem, vodáckými uzly a s dalšími dovednostmi.

Pokročilí jachtaři tříd Optimist a ILCA 4 stráví více času na vodě na odděleném tréninku, budou pilovat techniku jízdy, obraty a pohyb v lodi, ale také taktiku při závodě, starty a další.

Malý uzavřený závod na závěr, který proběhne v sobotu a neděli, prověří nabyté vědomosti a zdatnost jachtařů, čímž děti získají zkušenosti do dalších větších závodů.

Volnočasové aktivity zahrnují další sportovní a herní činnosti (např. míčové hry a další kolektivní sportovní hry, překážkový běh spojený s vědomostní testy atd.), které budou probíhat nejen za nepříznivých povětrnostních podmínek.

Ubytování bude pro děti zajištěno v klubovně v omezeném počtu, jinak je možné i ve vlastním karavanu nebo stanu (pokud máte možnost přistavět „bydlík“ pro vaše děti v průběhu soustředění, budeme jen rádi).

Stravování bude poskytnuto přes osvědčenou firmu Café Bistro Matiné. Zajištěna je strava 5x denně, která je zahrnuta v celkové částce.

Cena sportovní akce je 3 800 Kč (člen klubu), 4 800 Kč (nečlen klubu). Cena je stanovena s ohledem na neustále se zvyšující náklady na potraviny. V případě poklesu ceny potravin, poskytnutí dotace krajem, městem, svazem či sponzorem bude poměrná část nákladů rodičům sanována. V ceně je zahrnuta strava, pitný režim, ubytování, trenéři a personál, provoz člunu, pohonné hmoty, drobný spotřební materiál, vstupné na aktivity mimo loděnici a věcné ceny pro účastníky závodu.

Přihlášky zasílejte do 31. 7.2022 na e-mail: lodnisportykromeriz@gmail.com, poté obdržíte další propozice a podmínky účasti. Dotazy vám zodpoví Michal Daněk, tel.: +420 778 543 897